מפנקים את האהובים עם 10% הנחה על כל האתר קוד קופון : ISRAEL10 עובדים כרגיל עקב המצב
מפנקים את האהובים עם 10% הנחה על כל האתר קוד קופון : ISRAEL10 עובדים כרגיל עקב המצב
הבדל בין תפילין בהמה דקה לבהמה גסה

ההבדל בין תפילין בהמה דקה לבהמה גסה

איך נקבע מחיר תפילין?
בין מצוות התורה, אשר מהוות את הבסיס העמוק והשורשי ביותר אצל כל יהודי, מצויה מצוות תפילין. מצווה זו מוזכרת מספר פעמים בתורה, ושקולה כנגד כל התורה כולה. הפעם הראשונה איתה נפגש יהודי עם מצוות הנחת תפילין, היא גיל מצוות, בגיל 13. אז, מתחיל הנער הצעיר להניח את התפילין בכל יום ביומו, למעט שבתות, חגים ויום טוב.

ניתן למצוא מגוון סוגי תפילין, אשר משתנים באיכותם, הידורי כשרות ומחיר. כאן נסביר על סוגי התפילין השונים, ונבין, מהם הפרמטרים שקובעים את המחיר של התפילין. בראשית הדברים נציין שיהודי אשר מקיים את מצוות הנחת התפילין, גם אם מדובר בתפילין מהסוג הפשוט ביותר, שכרו בידו, וכל אדם שיכול, ומהדר בתפילין, הרי זה משובח.

מוצרי הרקמה שלנו אינם רק יצירות; הם נכסי ירושה שעומדים במבחן הזמן.


לתפילין יש שלושה רכיבים עיקריים: פרשיות תפילין, בתי תפילין ורצועות התפילין.
פרשיות התפילין:
עיקר המצווה בתפילין, הוא בתוכן שלהם. ראוי לרכוש פרשיות תפילין מהודרות מאוד. פרשיות תפילין מהודרות כוללות כתיבה בהידור, הקפדה הלכתית על כל האותיות והתגים בכתיבה ורמות נוספות של הידור. חשוב לציין שרמת ההידור הפשוטה והבסיסית ביותר, היא כתיבה של פרשיות התפילין על פי כל ההלכות המחייבות. יש לשים לב לכתיבתו של סופר סת"ם ולמומחיותו בתחום. כתיבה מרושלת, אולי יכולה להיות זולה יותר, אולם לא בהכרח תהיה כשרה מבחינה הלכתית. ולכן בדיקה של פרשיות התפילין נחוצה ואף קריטית.

בתי התפילין:
את סוגי בתי התפילין אנו מחלקים לשניים, תפילין מעור בהמה דקה, ותפילין מעור בהמה גסה.
תפילין מעור בהמה דקה:
מתחלק לשני סוגים עיקריים – תפילין פשוטים ותפילין פשוטים מהודרים. שני סוגים אלה, הם סוגים של תפילין פשוטים. הם כשרים מבחינת הלכתית ומבחינת האיכות שלהם, אולם אינם מהודרים. מחיצות הבתים עשויות מבהמה דקה, של כבש או עז. יתרונם היחסי הוא בעובי של המחיצות, מה שמאפשר מידה מסוימת של עמידות. תפילין מחיר מעור בהמה דקה, יהיה זול יותר ממחיר של תפילין מעור של בהמה גסה, ויכלול כתיבה של סופר סת"ם מומחה ומוסמך, ותעודה של בדיקת מחשב ובדיקה של סופר מוסמך, לצד צילום הפרשיה.

תפילין מעור בהמה דקה


תפילין למכירה מעור בהמה גסה:
תפילין מעור בהמה גסה, עשויים מעור מעורף של שור, ומחתיכה מרכזית אחת. מדובר על תפילין עם עור עבה אשר עובר תהליך ארוך של השרייה, ריכוך העור, שימור וכיפוף העור במכונות מיוחדות. בשונה ממחיר תפילין מעור בהמה דקה, תפילין מחיר מעור בהמה גסה, גבוה יותר, אולם עור זה עמיד יותר. כל חבטה או פגיעה כמעט ניתן לתקן, ולרוב, הם מחזיקים לאורך זמן רב.

גודל הבתים: גם בגודל הבתים של התפילין יש מספר אפשרויות. מעיקר הדין, כל גודל הוא אפשרי, אם כי הגודל המקובל הוא כ35 מ"מ. בבתי תפילין שקטנים מגודל זה, יהיה צורך להקטין את אותיות הסת"ם על הקלף, מה שיצריך עבודה רבה יותר מצד סופר הסת"ם, ומתוך כך, גם המחיר יהיה גבוה יותר.

לקטגוריית מארזי התפילין המהודרים שלנו לחצו כאן

ברכה לקביעת מזוזה – מה מברכים על מזוזה?
ברכה להדלקת נרות שבת